Niezbędnik każdego muzyka

Patronat medialny:

Poniżej zamieszczamy informacje na temat firm i instytucji, które objęły oficjalny patronat nad projektem "Myślenie w muzyce".

Audio

Audio

Audio to najważniejszy polski miesięcznik dedykowany audiofilom i melomanom. Na łamach Audio znajdują się testy urządzeń Hi-Fi (zawierające zarówno próby odsłuchowe, jak i pomiary), prezentacje firm, aktualności, recenzjepłyt, przegląd rynku z podstawowymi informacjami o ponad 6 tys. urządzeń Hi-Fi dostępnych w Polsce, listę adresów dystrybutorów oraz wiele stron ogłoszeń audiofilów i firm. Wydawane z płytą w serii "Audiofilskie zajawki", prezentującej premiery światowe utworów wyselekcjonowanych pod kątem zainteresowań audiofiliskich.

Strona www: www.audio.com.pl

Wróć ^

Basista

Magazyn Basista

Magazyn Basista to pierwszy w Polsce periodyk skierowany do miłośników najniższych częstotliwości. W jednym miejscu zgromadzone zostały basowe nowości, informacje o premierach płyt basistów, wywiady z gwiazdami zarówno polskiej jak i zagranicznej gitary basowej, testy basowego sprzętu i lekcje gry na gitarze basowej, prowadzone przez wirtuozów tego instrumentu. Dlaczego wyłącznie basowe? Bo BAS TO PODSTAWA! Przysłowiową wisienką na torcie są załączone na CD próbki brzmień testowanego sprzętu oraz nagrania przykładoów z części edukacyjnej. Uzupełnieniem treści drukowanej jest najbardziej kompetentna strona basowa w polskiej sieci: www.magazynbasista.pl.

Strona www: www.magazynbasista.pl

Wróć ^

Magazyn Gitarzysta

Magazyn Gitarzysta

Magazyn Gitarzysta zawiera opisy nowości oraz wnikliwe testy najnowszego sprzętu leżącego w kręgu zainteresowania każdego gitarzysty: instrumentów, procesorów efektów, wzmacniaczy itp. Magazyn ma też obszerną część o charakterze dydaktycznym, w skład której wchodzą dokładne transkrypcje najbardziej znanych utworów z repertuaru najpopularniejszych wykonawców, analiza stylu gry gitarzystów światowego formatu, cykliczne warsztaty tematyczne, wywiady z czołowymimuzykami i zespołami. Istotnym wsparciem publikowanych artykułów są materiały audio na dołączonej płycie CD/DVD. Wszystkie te zalety sprawiają, że Magazyn Gitarzysta osiągnął niezwykłą popularność wśród społeczności polskich gitarzystów - zarówno zawodowych muzyków jak i amatorów.

Strona www: www.magazyngitarzysta.pl

Wróć ^

Estrada i Studio

Estrada i Studio

Zawartość EiS dzieli się na cztery części: testy najnowszego sprzętu, tutoriale technologiczne, rozmowy i prezentacje muzyczne. Miesięcznik jest wydawany razem z nośnikami cyfrowymi, których zawartość jest uzupełnieniem publikowanych artykułów. Testowanym produktom zawsze towarzyszy prezentacja audio, a także pełna dokumentacja, filmy i software, dzięki czemu czytelnik otrzymuje komplet informacji na temat sprzętu/oprogramowania. Dołączone do magazynu media elektroniczne stanowią bardzo atrakcyjną dla czytelnika wartość dodaną. Redakcja zleca tworcom produkcję oryginalnych pakietów sampli, dostępnych tylko i wyłącznie na naszych płytach. Dbaty także o to, by kilka razy do roku zamieszczać na naszych krążkach w pełni funkcjonalne oprogramowanie, udostępnione nam przez jego producentów.

Strona www: www.eis.com.pl

Wróć ^

Fabryka Zespołów

Fabryka Zespołów

Fabryka Zespołów to platforma wymiany informacji pomiędzy wykonawcami, a branżą muzyczną. Codziennie pojawiają się tutaj informacje na temat działań młodych wykonawców, a także wszystkich wydarzeń, które są dla nich kierowane.

Nasza misja brzmi: WSPIERAJMY POLSKĄ MUZYKĘ
Dlatego współpracujemy z mediami, aby pomóc muzykom w promocji, prezentujemy firmy, które swoje usługi i produkty kierują właśnie dla muzyków, działamy wspólnie z ludźmi z branży aby codziennie ułatwiać funkcjonowanie na muzycznym rynku.

Fabryka Zespołów to nie tylko Internet
Jesteśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach muzycznych: koncertach, festiwalach, targach muzycznych, po to by osobiście mówić o młodym rynku muzycznym, by pokazywać wschodzące zespoły.
Fabryka Zespołów to także miejsce dla ludzi z branży. To tutaj mogą poczytać o tym co dzieje się na muzycznym rynku. Codziennie z serwisu korzystają organizatorzy konkursów, koncertów i festiwali, a także dziennikarze muzyczni, osoby z wytwórni płytowych, znajdując wszelkie potrzebne informacje o młodych wykonawcach.

To co wyróżnia Fabrykę Zespołów z pośród innych portali to fakt, że nie ma on charakteru społecznościowego. Jest on kierowany wyłącznie do osób zainteresowanych polską muzyką. Jest portalem informacyjno-poradnikowym i ma jeden cel: WSPIERAĆ POLSKĄ MUZYKĘ.

Fabryka Zespołów to nie tylko portal, to konkretne działania na rynku muzycznym, które przyciągnęły ponad 4300 wykonawców. Wszystko to usytuowało Fabrykę Zespołów na miejscu największego tego typu portalu w Polsce.

Strona www: www.fabrykazespolow.pl

Wróć ^

Live Sound & Installation

Live Sound & Installation

Czytelnicy Live Sound & Installation mogą zapoznać się zarówno z najnowszymi światowymi trendami w zakresie techniki estradowej, jak i osiągnięciami polskich projektantów i realizatorów. Pismo prezentuje nowe urządzenia i systemy, a także interesujące instalacje, zarówno stałe (teatry, kluby, sale audytoryjne i obiekty użytku publicznego), jak i touringowe (koncerty, festiwale). Największy nacisk kładzie się na przekazywanie wiedzy z zakresu projektowania i doboru odpowiednich komponentów systemów dźwiękowych i oświetleniowych, rozwiązywania problemów związanych z projektowaniem i eksploatacją tych systemów oraz ich obsługą.

Strona www: www.livesound.pl

Wróć ^

MusicSerwis.com.pl

Musicserwis.com.pl

Jest to portal muzyczny tworzony przez miłośników muzyki. Co dzień nowe newsy, recenzje, artykuły oraz wywiady.

Strona www: www.musicserwis.com.pl

Wróć ^

Muzzo.pl

Muzzo.pl

Serwis Muzzo.pl to miejsce w polskiej Sieci, gdzie mogą zaprezentować się twórcy muzyki - i to zarówno profesjonaliści, jak i artyści stawiający dopiero pierwsze kroki w show-biznesie. Swoje miejsce znajdą tutaj także fani. Naszą ambicją jest bycie atrakcyjnym zarówno dla tych, którzy muzykę traktują jako rozrywkę, jak i tych, którzy szukaj w niej czegoś więcej. A wszystkim początkującym artystą umożliwienie dotarcia do szerokiego grona odbiorców.

W MUZZO.PL każdy z Was otrzymuje możliwość założenia jednego z dwóch profili – czyli: artysty bądź fana. W każdym z nich możecie umieszczać własne materiały audio, wideo, zdjęcia. A dzięki zastosowaniu modelu obywatelskiego, także newsy, komentarze i wszelkiego typu informacje związane z branżą. Ten serwis tworzycie Wy! Ponadto, dzięki obecności w MUZZO.PL zyskujecie szansę na promocje w portalu INTERIA.PL w postaci: patronów medialnych, newsów w serwisie muzyka.interia.pl, wywiadów i koncertów w telewizji INTERIA.TV oraz otrzymujecie możliwość prezentacji swojej twórczości na antenie stacji radiowej RMF Muzzo.

Jeżeli jeszcze nie macie swojego profilu - nie zwlekajcie dłużej. Przyłączcie się do nas. Podzielcie się swoją muzyką z innymi, a my zadbamy, by zaistniała ona w Sieci!

Strona www: www.muzzo.pl

Wróć ^

Perkusista

Magazyn Perkusista

Perkusista jest magazynem dla obecnych i przyszłych perkusistów. Każdy numer zawiera mnóstwo spostrzeżeń artystycznych, ekskluzywnych lekcji, porad dotyczących między innymi ćwieczeń, nagrań, doradztwa zawodowego oraz wiele innych. Perkusista zawiera również recenzje produktów, którym można zaufać oraz więcej dodatkowych informacji na temat bębnów, nagrywania oraz elektrycznej perkusji, niż jakikolwiek inny magazyn dla perkusistów w tej części Europy. Do każdego wydania Perkusisty dołączona jest płyta DVD oraz dwustronny plakat. Płyta DVD zawiera podkłady do wszystkich lekcji, które zamieszczone są w danym wydaniu, jak również nagrania demonstracyjne audio produktów, które testujemy. Najistotniejszą częścią DVD są filmy wideo prezentujące: lekcje, wykłady, prezentacje itp.

Strona www: www.magazynperkusista.pl

Wróć ^

Realizator.pl

realizator.pl

Portal realizator.pl w zamiarze ma prezentować aktualne informacje o nowościach z branży muzycznej. Skierowany jest przede wszystkim do grona osób zawodowo związanych z realizacją dźwięku i światła, pracowników studiów nagrań dźwiękowych, rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych, oraz techników scenicznych, dj-i i wszystkich pasjonatów technik dźwiękowo - oświetleniowych.

Oprócz informacji o nowościach, które pogrupowane są według działów tematycznych (nagłośnienie, studio, oświetlenie, radio, DJ Zone, instrumenty muzyczne) portal przedstawia również reportaże z miejsc, które w obszarze profesjonalnego dźwięku i światła naszym zdaniem warto przybliżyć. Są to studia nagrań dźwiękowych, studia radiowo – telewizyjne, firmy nagłośnieniowo - oświetleniowe. To również autorskie reportaże opisujące wydarzenia artystyczne od strony technicznej.

Jakby tego było mało portal poprzez profesjonalny zespół redakcyjny, który tworzony jest z grupy osób zawodowo zajmujących się profesjonalnym dźwiękiem i światłem udostępnia rzetelne obiektywne testy, które przeprowadzane są w różnych warunkach akustycznych. Oprócz samego artykułu udostępniane są próbki dźwiękowe z sesji nagraniowych, oraz fotografie uwidaczniające faktycznie przeprowadzony test, a także komplet dokumentów producenta. Stworzyliśmy również specjalne narzędzie pod postacią modułu „ridery techniczne”, który umożliwia w krótkim czasie odnaleźć aktualne specyfikacje techniczne (dźwięk, światło, management). Dodatkowo istnieje możliwość zamieszczania własnych riderów technicznych. Zachęcamy Państwa do interakcji ponieważ w ten sposób informacje zawarte w module są praktycznie non stop aktualne.

Portal realizator.pl to jednak nie tylko informacja redakcyjna. To również ciekawe miejsce do prowadzenia konwersacji, wymiany poglądów, uzyskanie pomocy w rozwiązywaniu codziennych technicznych problemów związanych z technikami dźwiękowo - oświetleniowymi.

Całość obudowana jest w profesjonalną i estetyczną formę graficzną co w połączeniu z autorskimi rozwiązaniami programistycznymi stwarza mamy nadzieję bardzo prestiżowe i wartościowe miejsce w sieci.

Z góry zachęcamy Państwa do czynnego udziału we współtworzeniu portalu mając jednocześnie nadzieję na stworzenie ciekawego w treści miejsca do którego będą Państwo często zaglądali w poszukiwaniu ciekawych reportaży, testów, oraz informacji o nowościach na rynku.

Strona www: www.realizator.pl

Wróć ^

Stowarzyszenie Qltura

Stowarzyszenie Qltura

Kultura to miejsce spotkania tradycji z kreacją. Kiedy brakuje jednego elementu zaczyna brakować zrozumienia. Kreacja bez tradycji pozbawiona jest punktu odniesienia. Tradycja zaś bez kreacji umiera, powoli wytracając sens swych rytuałów.

Kultura to rzeka możliwości. Droga ku nie odkrytemu źródłu, wiodąca przez wysokie tamy niemocy i sztuczne zbiorniki samozadowolenia.

Droga niezbędna, bowiem kultura wypływa z jednego źródła – z nas samych.

Strona www: www.qltura.org

Wróć ^

Uwolnijmuzyke.pl

uwolnijmuzyke.pl

Nazywam się Przemek. Być bliżej muzyki – tak wygląda moje marzenie. Dlaczego to dla mnie duża sprawa? Bo lubię muzykę. Bo w Internecie jest dużo muzyki. Dużo muzyki = duży hałas. Zaprosiłem do współpracy kilka osób. Porządkujemy ją. Jesteśmy “ułatwiaczami” (możesz nas też nazwać “załatwiaczami”). Łączymy internautów z muzyką.

A na czym polega nasza tajemnica?

Okazuje się, że w Polsce jest mnóstwo początkujących, zdolnych artystów, którzy mają problem z dotarciem do słuchaczy, ponieważ media po prostu wolą sprawdzoną muzykę (taką, która się sprzeda). Uwolnij Muzykę! powstało po to, by rozwiązać ten problem. Pojawiamy się tam, gdzie świeżość, zapał, radość z muzyki jest najważniejsza. Kamera, mikrofon i nagrywamy muzykę tak, żeby odkryć ją przed Tobą na nowo.

Jesteśmy tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Chcemy wykrzyczeć, że w Polsce jest mnóstwo zdolnych ludzi i warto im się przyglądać. Możesz czerpać radość dzięki czytaniu naszych relacji, artykułów o świecie muzyki, śledzić co, gdzie i kiedy się wydarza muzycznie oraz komentować to wszystko.

Baw się!

Przemek Karolczyk

Strona www: www.uwolnijmuzyke.pl

Wróć ^